Dlaczego Nie Osiągniesz Nic?

Dlaczego Nie Osiągniesz Nic?

Dlaczego nie osiągniesz nic mimo rozwoju osobistego?

 

Dlaczego nie osiągniesz nic mimo, że staramy się codziennie wykonywać najlepiej jak potrafimy nasze zadania. Co jeżeli nie mamy efektów? Wyjaśnię ci w tym wpisie. Już na wstępie statystyka podpowiada mi, że większość z was w tym momencie jest obrażona. Biorąc pod uwagę fakt niepogodzenia się ludzi z krytyką wobec ich osoby. Można stwierdzić spadek samopoczucia po przeczytaniu tego tekstu. Chwilowo wprowadzę ciebie czytelniku w świat stwierdzający fakty. W trakcie czytania gwarantuje ci, że nie zawsze będzie przyjemnie.

Jednak ma to na celu uświadomienie wam specyfiki życia i wymagań nam stawianych. Z całą pewnością jak sam zauważyłeś/aś codziennie życie nie jest łatwe, a wręcz hardcorowe. Mimo to każdy stara się sprostać. Przejdziemy teraz do konkretów, mianowicie naprawdę szlak mnie trafia kiedy jakaś osoba przychodzi do mnie i zaczyna od narzekania na swoje problemy. Zazwyczaj w tych sytuacjach kończy się tylko na wyżaleniu. Nie idzie to w parze z działaniem jakie powinno się podjąć celem eliminowania z naszego środowiska sytuacji nie odpowiadających naszej osobie.

Głową w mur

Zawsze odpowiadam wtedy „Nie pierdol, Działaj!” Ktoś może mi zarzucić coś w stylu braku kultury i zachowania, ALE! Przecież jak wszyscy wiemy do niektórych osób nie da się dotrzeć innym językiem niż tym najbardziej dosadnym w naszym przepięknym języku polskim. Prawda jest taka, że problemy były, są i będą – tutaj nie ma co do tego dyskusji.

Jeżeli masz do mnie przychodzić tylko po to żeby się „wygadać” bo potrzebujesz słuchacza to wybacz moje zachowania. Nie mam ochoty oraz czasu tego słuchać. W tym momencie nie ma znaczenia co ci odpowiem, ponieważ do czasu kiedy nie zmienisz swojego podejścia do problemów przykłady z życia będą pokazywać brak wprowadzania i szukania rozwiązania. No bo zobacz – Co z tego, że cię wysłucham i podam odpowiednie rozwiązania oraz schematy. Wiem że i tak nie zastosujesz. Co z tego, że zrobię to za ciebie, skoro za jakiś czas wróci podobny problem do rozwiązania i nie będziesz wiedział co zrobić ?

Dlaczego nie osiągniesz nic przez schematy w twoim życiu?

Zobaczmy teraz jak działa większość ludzi w swoim schemacie na co dzień ( to ta grupa mówiąca, ze rozwój osobisty to ściema. Że nie działa bo nie ma efektów). Możesz zauważyć i polecam się skupić na tym elemencie, gdy przychodzi do ciebie ktoś z twojego otoczenia i prosi cię o radę. Przeważnie przychodzi, gdy już jest za późno i nie da się nic zrobić. No dobra ale zostawmy ten aspekt. Przyjmując, że jest jeszcze realny wpływ na poprawę sytuacji. Udzielasz mu lub jej radę jak rozwiązać problem, BA!

Dlaczego nic nie osiągniesz?

Mało tego konkretne sposoby i techniki, produkujesz się angażując swój czas, a i tak ta osoba nie wprowadza tego w życie. Przeważnie kończy się to w ten sam sposób wg. schematu „ koniec rozmowy – samo się rozwiąże – Nie muszę nic robić”. I ty dziwisz się, że nie ma żadnych zmian ? Jak ma się cokolwiek zmienić skoro przychodzisz potem do domu po wysłuchaniu rad i proponowanych rozwiązań i jak ten baran walisz głową w ścianę czekając na cud znikającego problemu. Całość magii podawanych tutaj technik polega na tym żeby działać.

Nie przychodź do mnie i nie pytaj dlaczego nie udało ci się osiągnąć nic, gdy widzę i obserwuje brak działania. Naprawdę szkoda mojego cennego czasu. Proponuje spojrzeć na to z drugiej strony. Wysłuchując ciebie i skupiając się na twoim problemie pokazuje ci, że jesteś dla mnie ważny. Mógłbym spędzić ten czas z rodziną ( którego i tak na co dzień mamy mało ) ,ale poświęcam go tobie. Nie wypada wtedy wymyślać wymówek typu nie da się! Nie potrafię !

Zrób to za mnie!

Zrób to za mnie ! Nie, nie zrobię tego za ciebie, ponieważ mam świadomość, że to twoje życie i zrobiłbym ci krzywdę. W życiu jest jedna prosta zasada. Mianowicie za każdym razem wskakując na kolejny poziom rozwoju, duchowości, finansów otoczenie i świat nas sprawdza. Jeżeli pokażesz brak umiejętności i brak chęci – to nie dziw się, że filary się zawalają. Nie dziw się, że skoro ty nie potrafisz mieć kontroli nad własnym życiem to wszystko wokół ciebie dzieje się samo. Przede wszystkim masz mieć chęci i mentalność zmiany. To od naszego myślenia zależą nasze czyny. Obiecać ci mogę moment zmiany myślenia stosując moje techniki.

Help Me

Pamiętaj jednak jedną bardzo ważną kwestię! Na każdą przeszkodę trzeba spojrzeć z różnych stron. Wyobraź sobie sześcian. A teraz wyobraź sobie dany problem. Spróbuj spojrzeć na jego rozwiązanie z wszystkich 6 stron. Znajdziesz rozwiązania na które wcześniej byś nie wpadł/a. Kończąc już moje wywody jedno jest pewne, szukam ludzi zdeterminowanych, czytelników chcących się uczyć. Realnie myślących o rozwiązaniach.

Nie mam ochoty uczyć kogoś kto wszystko neguje, jest zawsze na nie i nie potrafi zobaczyć wartości w tym co robię. Jednak mimo wszystko wierzę, że wykorzystasz wiedzę do poprawienia swojego życia. Kto wie może i życia swoich znajomych ? Już po samej aktywności widać kto jest zaangażowany, a kto nie. Udowodnij mi, że jesteś zaangażowany zostawiając komentarz. Pamiętaj! Masz wpływ na kreowanie świata!

 

Dodaj komentarz