Lockdown – Czarna godzina

Lockdown – Czarna godzina

Lockdown

Lockdown – inaczej mówiąc czarna godzina wybiła z dniem 20 marca 2021 roku, jako trzecia fala. Żyjemy w ciekawych czasach biorąc pod uwagę naszą demokrację pośrednią, w której mamy możliwość wyboru naszej przyszłości, ale tylko w momencie wrzucenia głosu do urny. Dobrym przykładem tutaj jest to, co dzieje się ostatnio w polityce.

 

Żyjemy w kraju z możliwością podjęcia jednej decyzji przez grupę osób rządzących, a w konsekwencji zamknięcia całego kraju. Jeżeli jesteś przedsiębiorą i trafiłeś na ten artykuł czytając go z pewnością się zgodzisz z tym, co będzie tu napisane. Łącząc to z wiedzą dla osób myślących dopiero o biznesie zahaczymy również o tematykę oszczędzania.

Lockdown – Kto traci najwięcej?

PIS

Lockdown to nie tylko krzywda dla przedsiębiorców. Dotyka nas w każdej dziedzinie życia. Od przeciętnego „kowalskiego” tracącego pracę, aż po przedsiębiorcę budującego swój majątek życiowy. Podstawowym błędem społeczeństwa jest brak oszczędności. Wiadomo, że tzw. Czarne łabędzie i kryzysy przychodzą średnio od 7 do 10 lat. Jest to czas, w którym wykresy dorabiania się idą znacząco do góry. Jednak po tym okresie czasu przychodzi lockdown oraz czarna godzina tym samym życie zaczyna weryfikować.

Weryfikować tych oszczędzających i tych żyjący na kredyty z ujemnym majątkiem netto. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą to widzę dla ciebie dwie możliwości dalszego rozwoju sytuacji. Pierwszą omówioną będzie sytuacja, w której na rozwój i inwestycje swojej firmy zaciągaliście kredyty. Nie od dziś wiadomo, że kredyty to narzędzie dla osób majętnych tylko pod warunkiem posiadania odpowiedniej gotówki do ich spłacenia w czasie, gdy podwinie wam się noga.

Generalnie sytuacja jest o tyle dobra, gdy takowy zapas macie i możecie pozbyć się zadłużenia. Przecież jak wcześniej czytaliście to już wiecie, że kredyt do wydawanie swoich pieniędzy tylko z przyszłości. Wszelakie kryzysy dobrze weryfikują, kto żył ponad stan, a kto żył z głową. Nie ma co się obrażać na to, co tutaj piszę tylko trzeba wziąć się do roboty.

W tym przypadku pojawienia się problemów z płynnością finansową, nie widzę dobrej i owocnej przyszłości. Dlatego, jeżeli należysz do tej grupy osób, polecałbym jak najszybciej pospłacać wszystkie zobowiązania i zastanowić się nad cięciem kosztów. Sytuacja jest bardzo niestabilna. Nie wiemy, co nas będzie czekało jutro, a co tutaj mówić o przedziale czasowym do miesiąca i więcej w czasie.

Jak wygląda alternatywa ?

I tak wchodzimy w drugą możliwość, w której jesteś właścicielem firmy i mimo bycia wolnym człowiekiem od długów i tak lockdown powoduje zamknięcie twojego biznesu. Skupmy się więc na tym na, co masz realny wpływ. Moim zdaniem na rynku pracy wśród pracowników jak i właścicieli firm utrzymają się tylko te osoby mające umiejętność przystosowania się do nowych warunków.

Może, gdy jesteś pracownikiem albo na samozatrudnieniu warto było by się przekwalifikować?

Areszt Lockdown

ŹRÓDŁO : https://pixabay.com/pl/

Zawsze wyśmiewano rozwój osobisty. Gdy mówiłem, że należy się dokształcać i rozwijać nie było to pozytywnie przyjęte przez słuchaczy. Z perspektywy czasu widzę, że miałem rację. O ile jako pracownik znajdziesz sobie nową pracę, o tyle jako przedsiębiorca już tak łatwo nie będziecie mieli. Ostatnimi czasy idzie zauważyć duży wzrost sprzedaży internetowej.

Może warto było by się przekwalifikować na biznes online. Szczególnie w sytuacji zamknięcia w domach społeczeństwa. Jako pracownik to co wg. mnie powinieneś zrobić cięcie swoich kosztów i pomimo trudnej sytuacji odkładać część pieniędzy jako oszczędności. Należy patrzeć przyszłościowo. Na ten moment wszyscy widzimy, że jeżeli sytuacja będzie nadal taka sama to prawdopodobnie wykańczając klasę średnią nie będzie miejsc pracy. Tym argumentem chciałbym powiedzieć ci, że należy tworzyć sobie poduszkę finansową na czas przetrwania. Jeżeli zbudujesz ją odpowiednio dużą – gwarantuje ci spokojniejsze zdrowie psychiczne i więcej czasu na przekwalifikowanie się lub znalezienie nowego źródła przychodu.

 

Dodaj komentarz