Strategia 3 Minut – Zacznij panować nad swoimi myślami

Strategia 3 Minut – Zacznij panować nad swoimi myślami

3 minuty

Strategia 3 Minut – Zacznij panować nad swoimi myślami

Strategia 3 Minut – Zacznij panować nad swoimi myślami i emocjami. Od ponad 2000 tysięcy lat strategie 3 minut były stosowane przez nasze społeczeństwo oraz środowiska z naszego otoczenia. Zdecydowanie ułatwiają nam życie codzienne. Już w starożytnym Egipcie osoby majętne, mające władzę wiedziały, że aby lud był posłuszny musi być spełnione kilka czynników wpływających na ich postrzeganie świata. Wykorzystując przy tym strategie 3 minut.
Zastanów się ile razy po rozmowie z kimś bliskim pojawiały się autosugestywne myśli w twojej głowie.
Niejednokrotnie potrafiące wybić z drogi do osiągniecia celu, jednocześnie kierując nas na tok postrzegania świata odpowiedniego dla naszego rozmówcy.

Brak panowania nad swoimi emocjami to poważny problem w dzisiejszym XXI wieku. Nie brakuje wokół nas takich przykładów. Wystarczy popatrzeć na osoby znane i cenione i na to ile razy popełnili tzw. ” wtopę” podczas wywiadów. To co mogę ci obiecać po dzisiejszym wpisie – to z całą pewnością rozjaśnienie obrazu jak działa nasz umysł w dniu codziennym. Jeżeli weźmiemy pod uwagę nasze myśli i nauczymy kontrolować je w sobie to powinno być dużo prościej zauważać wiele możliwości oferowanych przez nasze realia.?

Jaki jest pierwszy krok ?

Podstawą jednak jest nie pozwolić na zaburzenie naszego światopoglądu tylko dla tego, że ktoś ma inny. Pierwszym krokiem do zrealizowania samego siebie jest kontrola przepływu własnych myśli. Jako, że nie jest to łatwe proponuję mieć przy sobie telefon z notatnikiem lub notes. Ma to służyć zapisywaniu wszystkich myśli tych negatywnych i tych pozytywnych. Niestety nasz umysł nie jest idealny i wymaga codziennej pracy, stając się przy tym efektywniejszym. Efektem ubocznym przetwarzania w naszej głowie dużej ilości informacji, są myśli odpychające od wykonywania pierwszych kroków w postawionym celu.

 

Podobnie jak we wcześniejszej opisywanej metodzie Kaizen również tutaj trzeba robić to z należytą dyscypliną. Tak naprawdę dopiero w momencie namierzenia tego co wysyła do nas nasza głowa – jesteś w stanie dowiedzieć się co jest tak naprawdę powodem i blokadą. Niestety ale wszystkie negatywne myśli to suma naszych doświadczeń życiowych. W momencie, gdy ktoś miał same przykre doświadczenia tworzy się wtedy chaos w myślach i tak o to gdy czyetlnik ma przykładowo okazję kupić nowe mieszkanie pod cele inwestycyjne w dobrej cenie, nie robi tego, ponieważ od razu zaczyna myśleć typu: a jeżeli coś się nie uda? jeżeli nie uda się wynająć? co w przypadku gdy stracę pracę?

Zgadzam się z powiedzeniem ” wszystko musi być robione z głową” , ale jeżeli już masz zaplanowane i czujesz możliwości to co cię ogranicza?
Chciałbym abyś skupił/a się teraz na myślach pozytywnych. Zakładam, że przerobiłeś/aś ćwiczenie i codziennie będziesz monitorować myśli jakie pojawiają ci się w głowie.
ba! Mało tego zapisywać je i raz na tydzień wracać do ich analizy. Tutaj przychodzi z pomocą strategia 3 minut.

Strategia 3 Minut

Za każdym razem kiedy pojawia się myśl motywująca do działania np. “trzeba posprzątać” lub ” mam ochotę pobiegać” – Po prostu zacznij to robić w ciągu 3 minut. To są tylko przykłady takich myśli, mające pokazać ci schemat działania. Zauważ, że po dłuższej chwili mianowicie po ok. 3 minutach zaczynają napływać myśli typu no dobra posprzątałbym – ALE mam do zrobienia jeszcze tyle rzeczy że nie mam czasu. ” Poczytałbym książkę i zdobył/a wiedzę – jednak czeka na mnie film do obejrzenia”

Metoda ta jest bardzo prosta do zastosowania w każdym momencie naszego życia. Przede wszystkim ma na celu pozbycie niewygodnych myśli powodujących blokady, które powstrzymują nas od bycia efektywniejszym. Znam wiele przykładów osób nie znających w/w techniki przez co nigdy nie realizują swoich marzeń. Zaczynają pojawiać się wymówki, zaczynają usprawiedliwiać swoje zachowania typu: no przecież zrobiłbym…( i tutaj sam wstaw swój przykład)….ale byłem/am w pracy 8 godz.

Umysł który wygenerował problem nie jest wstanie go rozwiązać

Jedno jest pewne , nie kontrolując samego siebie i swoich myśli nie ma możliwości kontrolowania naszego otoczenia i kreowania życia na własnych zasadach.
Bardzo mądry człowiek kiedyś powiedział ” umysł który wygenerował problem – nie jest w stanie go rozwiązać”. Jest w tym bardzo dużo racji, ze względu na to że mamy chwilę tzw. przebłysku. Nie realizując od razu pozytywnej myśli nasz umysł zaczyna wyszukiwać wiele przeszkód z tym związanych.

I tak o to koniec końców odpuszczamy sobie oczekując zmiany. To dlatego obserwując swoich znajomych widzisz jak rozwijają się sportowo, biznesowo, emocjonalnie czy duchowo. Nie ważne czy robią to świadomie czy też nie, ale ważne jest, że w momencie gdy czują ten chwilowy impuls pozytywnego nastawienia i podsuwanych myśli, realizują to niemal od razu w ciągu 3 minut. W tym artykule należy zauważyć jedną bardzo istotną rzecz. Mianowicie nie zachęcam cię do wzięcia kredytu hipotecznego już dziś tylko dlatego, że pojawiła się taka myśl w twojej głowie teraz.

Zapamiętaj !

Pamiętaj, że jest to tylko technika pomagająca usprawnić życie. Jak wszystko co robisz należy najpierw przeanalizować, zdobyć odpowiednią wiedzę i zadawać odpowiednie pytania. To co opisałem powyżej ma na celu uświadomienie ci ile syfu i niepotrzebnych rzeczy nosimy w naszym procesorze odpowiadającym za sterowanie ciałem na codzień.

Zagwarantować ci mogę, że kiedy już wiesz jak działa strategia 3 minut i wyćwiczysz w sobie namierzanie tych pozytywnych myśli to będziesz miał/a większą motywację wraz z energią do działania, ponad to większość planów konkretnego dnia wykonasz, a może okazać się, że zrobiliście więcej. Do zobaczenia w następnym wpisie – wam nie pozostaje nic innego jak wprowadzić w życie obserwując efekty.

 

Jedna odpowiedź

  1. Patryk kowalski pisze:

    Dobra technika na początek.

Dodaj komentarz