Zasada Działania Kompleksów

Zasada Działania Kompleksów

Kompleksy

Zasada Działania kompleksów

Zasada działania kompleksów jest ważnym elementem i obowiązkowym w życiu każdego człowieka. Pierwszy krok do poprawy swojego życia to zrozumieć na jakiej zasadzie działają nasze kompleksy. Kompleksy innych i jak są postrzegane przez świat zewnętrzny. Bardzo często możemy spotkać sytuację, którą wystarczy tylko wykorzystać. Jak wiemy okazje są jak autobusy.
Jeżeli dobrze przyjrzeć się sytuacjom spotykanym w życiu codziennym, można zauważyć jedną bardzo kluczową zasadę. Powtarza się prawie u każdego i prawie zawsze działa tak samo.

Mówiąc prawie mam na myśli margines błędu kiedy to dany kompleks ginie. Tym samym nie ma wpływu na rozwój sytuacji i ponoszenie konsekwencji. W dużym skrócie kompleksy wynikają z przeżyć naszego wcześniejszego życia. Z każdego naszego doświadczenia oraz tego co mówią nam inni ludzie. Tak jak pisałem kilka artykułów wcześniej. Czyli o tym dlaczego nie powinniśmy w większości przypadków słuchać innych. W tym artykule udowodnię ci, że to co inni do ciebie mówią ma wpływ na twoją rzeczywistość.

Zasada działania kompleksów

Zasada Działania Kompleksów – Wpływ Na Umysł

Kompleks

Przypomnij sobie teraz moment w którym ktoś powiedział ci coś nietaktownego. Jakie momenty mam na myśli? A no takie w których np. powtarzano ci często za dziecka np. że coś ci się nie uda. Za każdym razem w momencie mówienia do ciebie w taki sposób dla twojego mózgu docierała informacja o negatywnym ładunku emocjonalnym.

Może wydawać się, że nie ma to na ciebie wpływu. Gwarantuję ci, że ma to wpływ. Najlepszym dowodem na to są sytuacje z naszego życia. I na ten przykład wyobraź sobie swoją rozmowę kwalifikacyjną lub moment podjęcia decyzji o nauce nowej umiejętności. Czy przyznasz mi racje jeżeli powiem, że zaraz po tym jak chciałaś/eś zacząć się uczyć to wtedy przyszła myśl typu „ a co jeżeli się nie uda?”

Dlatego tak ważne jest to kogo dopuszczamy w swoim otoczeniu do głosu. Gdy mówimy dzieciom w momencie jak są małe rzeczy negatywne i ciągle je negujemy, wtedy powoduje to kompleksy w życiu dorosłym. Mimo niezdawania sobie sprawy do czego to prowadzi to gwarantuje ci, że nasz mózg rejestruje wszystko co dookoła niego występuje. Pokazując ci zasadę działania kompleksów chciałbym uświadomić ci jak potężne znaczenia mają wypowiadane słowa. Po przeczytaniu tego tekstu zrozumiesz, że każdy kompleks da się przepracować i zrobić z niego swój atut. O tym jak tego dokonać napiszę w kolejnym artykule.

 

Dodaj komentarz